1. איך מסך אייפון 13 שונה ממסך אייפון 12?

תוכן עניינים

אם אתם מתלבטים בין אייפון 13 ואייפון 12 ותוהים האם יש שוני בין שני המסכים, אנחנו כאן כדי לספר לכם שאכן קיים שוני, והוא אפילו משמעותי למדי עבור מי שעושה שימוש רב בטלפון מחוץ לבית. הכנו לכם סקירה מלאה ובה כל ההסברים לגבי מסך אייפון 13 והיתרונות שלו לעומת קודמו בסדרה.

 

קצת סדר – אחד מתוך סדרת דגמים

בואו נעשה קודם כל סדר – אייפון 13 הוא חלק מסדרה הכוללת ארבעה דגמים: אייפון 13, אייפון 13 פרו, אייפון 13 פרו מקס ואייפון 13 מיני. יש הבדל בין המכשירים השונים, גם במערכי הצילום, גם בחיי הסוללה, גם במחירים וכמובן במסכים. היום נתמקד בדגם אחד, או יותר נכון במסך של דגם אחד, הלא הוא האייפון 13.

 

שיפורים קטנים שעושים הבדל גדול

מי שלא מכיר היטב את הפיצ'רים השונים יסתכל על אייפון 13 ויחשוב שהוא דומה מאוד לאייפון 12, הוא אכן דומה לו אך אפשר גם לומר שמדובר על האח המשודרג בסדרת האייפונים המבוקשים. אין באייפון 13 המון מאפיינים חדשים, אך אחד מאותם מאפיינים אכן קשור למסך ובדרך עקיפה גם לחיי הסוללה, מה שהופך אותו למכשיר די מרשים, למרות המראה המטעה הראשוני שאינו שונה מקודמו בסדרה.

העיצוב של המסך דומה מאוד לאייפון 12, אך כשאנחנו יורדים לפרטים הקטנים אנחנו רואים שיפורים קטנים ומשמעותיים. הוא מזכיר מאוד את אייפון 12, הוא מעט כבד יותר אך המסך נשאר שטוח וצידי המכשיר נותרו גם הם שטוחים וטוב שכך, כי מדובר על דגם מוצלח ואהוב.

המפרט נראה פשוט למדי – מסך לאייפון 13 מגיע בגודל של 6.1 אינץ', OLED רגיל עם יחס גוף/מסך 86%, בהירות עד 1,200 ניט וקצב ריענון של 60 הרץ. פשוט, נכון? בטח בהשוואה לאייפון 12, אך בכל זאת – מדובר על חווית צפייה אחרת ומשובחת בהרבה – המסך של אייפון 13 מרגיש חד ובהיר יותר.

 

שיפור הטכנולוגיות

אפשר לומר שמסכי ה- OLEDהיו השדרוג הכי גדול שהביא אתו אייפון 12, אז אמנם המסך לא מביא את אותה בשורה, הוא גם מגיע באותו גודל ובאותה רזולוציה של 1170×2532 פיקסלים ובכל זאת, מדובר במסך מרשים במיוחד. אחד השינויים המשמעותיים של מסך אייפון 13 הוא עדכון הבהירות כלפי מעלה, פעולה שהפכה את השימוש באייפון 13 לנוח במיוחד מחוץ לבית. קצב הרענון באייפון 13 נשאר דומה והוא 60 הרץ, לעומת דגמי הפרו של הסדרה בהם קצב הריענון הוא 120 הרץ. יחד עם זאת, יש לומר כי השדרוגים האחרים במכשיר כמו למשל עדכונים למעבד ולאנימציות מערכת ההפעלה הופכים את הנתון הזה לפחות משמעותי לחוויית המשתמש.

עוד נושא אחד ולא פחות חשוב בהקשר של מסך אייפון 13 והשיפורים שהוא מביא עמו קשור לחיי הסוללה – השיפור בחיי הסוללה הוביל לכך שגם השיפורים השונים של בהירות המסך אינם מובילים לצריכה מוגברת ולחיי סוללה קצרים יותר לעומת אייפון 12. גרים באזור השרון? בחיפוש אחר חנות טלפונים הוד השרון מובילה במכירות של הדגמים האהובים וביניהם אייפון 13 המוצלח, מקווים שעזרנו לכם לקבל החלטה!

אייפון 13

אייפון 13