אנדרואיד – מערכת ההפעלה החדשה מבית גוגל

תוכן עניינים

אנדרואיד – מערכת ההפעלה החדשה מבית גוגל

מכשיר הסמסונג גלקסי הוא מכשיר הטלפון הסלולרי הראשון שהגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית ענקית האינטרנט גוגל.

המכשיר עצמו בעל פונקציונליות מוגבלת, ומראה לא מרגש במיוחד שיכול אף להרתיע חלק מהמשתמשים המכורים ליופי ואסתטיקה, אך ללא ספק, מערכת ההפעלה תשאיר כל משתמש פעור פה.

דפדפן אינטרנט

ראשית, דפדפן האינטרנט הסלולרי שמערכת ההפעלה מצוידת בו מביא עמו פונקציונליות מורחבת במיוחד בתחום הצגת האתרים הישראלים, מה שלא כל כך נפוץ בקרב מערכות ההפעלה ודפדפני האינטרנט האחרים.

ניתן לומר כי דפדפן האנדרואיד מותאם כמעט לתצוגה של כל אתר, בכל שפה ובכל רזולוציה במכשיר הפלאפון הנייד. פיצ'ר זה פותח את הגולש הסלולרי לעולם חדש של קישוריות מהמכשיר הנייד.

קוד פתוח

בדומה למערכת הסימביאן הנפוצה במכשירי דור ה-3.5 החכמים, מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרואיד, בנויה בשיטת הקוד הפתוח המאפשר למשתמשים פשוטים להתקין הרחבות ואפליקציות שונות המתלבשות על קוד הבסיס של מערכת ההפעלה, ולמפתחים ליצור אפליקציות ופיצ'רים משלהם תוך כדי התאמה למכשירי הטלפון הספציפיים ולמערכת ההפעלה.

חנות אנדרואיד

בדומה לענקיות תוכנה אחרות כגון אפל המציגה את ה"אפל סטור" ניתן לגלוש אל חנות המולטימדיה הוירטואלית מבית גוגל ה – "אנדרואיד מרקט" ולבחור ממגוון עצום של אפליקציות, הגדרות, הרחבות ושירותים למערכת ההפעלה הסלולרית של המכשיר שלכם בדיוק את האפליקציה שתשרת את צורכיכם. אמנם המבחר הוא לא כמו של האפל סטור, אך עדין, ניתן למצוא מענה כמעט על כל צורך.

אפליקציות גוגל

חברת גוגל העולמית מציעה כיום מבחר ענק של מוצרים ופתרונות אינטרנט ומולטימדיה וירטואליים. לשלוח מיילים דרך הג'ימייל, לקבוע פגישה דרך הגוגל קלנדרס, לשתף מסמכים עם הגוגל דוקס ועוד רבים וטובים נהיים חלק משגרת חיי היום יום של רובנו.

מערכת ההפעלה מבית גוגל מאפשרת גישה ישירה דרך המכשיר הסלולארי לכל מוצרי הגוגל רק בהקשת סיסמא. פונקציה זו מקדמת את המשתמש עוד שלב אחד אל הפונקציונליות המוחלטת והקישוריות הבלתי מוגבלת מכל מקום.

לא צריך לחכות למשרד כדי לענות על מייל או לקבוע פגישה, והכל מרוכז במכשיר הסלולר. יתרון גדול נוסף בפונקציה זו הוא אפשרות גיבוי ושחזור המידע האינטרנטי במקרה של אובדן של המכשיר הסלולרי. אך לעתים הקישוריות הבלתי מוגבלת מעמידה את האדם הפרטי בוש ונכלם אל מול התאגיד הענק שיודע הכל אודות אותו אדם.

השאלה שנשאלת כאן היא שאלה רבת שנים שאין עליה מענה אחד או מיידי, והיא שאלת הפרטיות העולמית – עד כמה גוגל חשוף למידע אודותינו, ומה הוא יכול לעשות איתו?

יש גם חסרונות

במכשיר הסמסונג גלקסי המצויד במערכת ההפעלה אנדרואיד יש גם חסרונות, תאמינו או לא. ראשית, תוכנת הניווט של המכשיר מצוידת בקישוריות גבוהה ביותר לגוגל מפות, ומאפשרת אף תצוגה של 360 מעלות מהמקום המבוקש, אך אינה מצוידת משום מה במפה של ישראל.

בנוסף, מערכת ההפעלה אינה מתעדכנת דרך האינטרנט ישירות ממכשיר הסלולר ויש לעדכן את גרסת ההפעלה בכל פעם שמעוניינים בכך דרך המחשב האישי שבבית.

אז מה עדיף?

אין ספק שתכנת האנדרואיד מבית גוגל עושה את העבודה. תכנה חזקה, פונקציונלית, המאפשרת קישוריות נרחבת ביותר תוך כדי סנכרון עם מוצרי הגוגל השונים, בעלת קוד פתוח המאפשר גישה להרחבות ומגוון עצום של הגדרות, ואף לפיתוחים עצמאיים או חיצוניים למכשיר הסלולרי.

לצד היתרונות יש גם חסרונות, ואל לנו לשכוח את המתחרים, שמציעים כל העת שדרוגים לתוכנות ההפעלה העתידניות של המכשירים הסלולריים שלהם.