5 דברים שחובה לדעת על פתרונות ניהול משתמשים

תוכן עניינים

בעידן שבו כולם מתנהלים מאחורי ובאמצעות מסכים, בעידן שבו חברות ענק תלויות באבטחת מידע, ובעידן שבו האקרים מחדדים מידי יום יכולות, ואף נעזרים ביכולות המדהימות של בינה מלאכותית, פתרונות ניהול משתמשים מהווים שחקן משמעותי ביותר מבחינת הגנה. עם זאת, בעוד שידוע שהפתרונות בתחום נחשבים מאוד יעילים וסופר מתקדמים, יש מספר עובדות חשובות וסופר מעניינות שככול הנראה נעלמו מעיניכם.

במה מדובר? מוזמנים לגלות, ולו כדי להבין עד כמה גבוה ניתן ורצוי לכוון.

 

הרבה יותר מניהול גישה

אם אתם רק קצת מעורים בנושא, ככול הנראה שאתם כבר מבינים שחלק ניכר מפתרונות ניהול משתמשים נוגע לניהול גישה ברמה מאוד גבוהה. עם זאת, יש להבין שמדובר בתחום הרבה יותר מקיף. פתרונות ניהול משתמשים בין היתר מעניקים מענה ממוקד עבור כל מה שנוגע להרשאת קבצים, ניהול זהויות, הזדהות אחידה, התאמת הרשאות בהתאם לסטטוסים מוגדרים, ניהול זהויות של מגוון אלמנטים ואף מוענק מענה מקיף עבור כל מה שנוגע לטיפול ברשתות, במאגרי מידע, בשרת פיזי, בקבצי ענן וכדומה.

 

חיסכון משמעותי

כידוע, דבר אינו בחינם, בטח שלא תוכנות כה מתקדמות שמושתתות על טכנולוגיות עתירות מידע וקודים משוכללים. עם זאת, העובדות בשטח מלמדות שחברות שמשלבות במערך העבודה  single sign on(הזדהות אחודה), Telepor (בין היתר מוציא את הסיסמה מהמשוואה), HYPR (הזדהות מאובטחת ללא סיסמה) ושלל שכלולים, זוכות לחסוך באופן ניכר. אם כיוון שמדובר בתוכנות שמייעלות בצורה ניכרת את יום העבודה ואם כיוון שמדובר בתוכנות שמעמיקות את תחושת הביטחון של הלקוחות.

 

מוציאים את הסיסמה מהמשוואה

ניהול משתמשים בשנת 2023 מושתת ברובו על אי שימוש בסיסמה, וזאת באמצעות מגוון חלופות מתקדמות. מחקרים מראים שרוב התקפות הסייבר מושתתות על ניצול לרעה של סיסמאות, ועל כן כאשר אותה סיסמה מוסרת, מעגל ההגנה מתחזק בצורה מקיפה. כל זאת מוביל רבים להיעזר בפלטפורמת HYPR!

 

שומרים על שגרת עבודה יעילה

מדהים לגלות, אך גם אנשי טכנולוגיה לא אוהבים שינויים, ועל כן טוב לדעת שגם אם משתכללים במערך העבודה ומטמיעים פתרונות ניהול מתקדמים, דוגמת מערכת הזדהות אחודה SSO, אין צורך לעצור אם שגרת העבודה וללמד את העובדים נהלים ותוכנות חדשות. פתרונות מתקדמים בתחום מאפשרים לייצר אינטגרציות יעילות וחלקות לצד מגוון עזרים קיימים, כולל תוספים נחוצים. מעבר לכך, טוב לדעת שלרוב אין צורך להחליף את ספקי ההזדהות שעובדים עימם, ואם נדרשת חפיפה, היא נחשבת פשוטה וקצרה.

 

חינוך משלים

עם כל הכבוד לשלל תוכנות מתחום פתרונות ניהול משתמשים, יש להבין שנדרש לפעול כראוי גם בגזרה מקבילה, ופה אנחנו מתכוונים שנדרש לחנך את העובדים. אומנם פתרונות ניהול משתמשים מסייעים למזער בצורה ניכרת התקפות סייבר, אך לא יזיק להסביר לעובדים כיצד עובדים בצורה מאובטחת מרחוק, מהן שיטות הפעולה של האקרים, כיצד מתנהלים מול עובד שכבר אינו חלק מהצוות, מה עושים כאשר מתעורר חשד להתקפת סייבר וכדומה.